Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Artykuły dot. projektu realizowanego w 2011r.

Uroczyste zakończenie projektu

Email Drukuj PDF

"To nasze ostatnie spotkanie w ramach projektu systemowego Chwyć drugą szansę! w 2011 roku" - powiedziała Pani Agata Kołakowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku podczas SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO zorganizowanego na zakończenie czwartej edycji unijnego przedsięwzięcia. Uczestnicy projektu w liczbie 21 zebrali się w sali koncertowej Domu Polonii w Pułtusku, gdzie z rąk Pana Wojciecha Dębskiego, Burmistrza Miasta Pułtusk odebrali CERTYFIKATY świadczące o udziale w ww. projekcie. W tym dniu w formie prezentacji multimedialnej podsumowano ogół działań zrealizowanych na rzecz beneficjentów ostatecznych mających na celu przywrócenie ich na rynek pracy i zdobycie samodzielności życiowej. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek w atmosferze zbliżającej się Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy pomyślnego przebrnięcia przez szereg instrumentów aktywnej integracji.

Powodzenia w poszukiwaniu pracy.

REALIZATORZY

 

Kursy zawodowe PODSUMOWANIE

Email Drukuj PDF

ZESTAWIENIE KURSÓW ZAWODOWYCH UKOŃCZONYCH W RAMACH PROJEKTU (POKL.07.01.01-14-081/11) na przełomie czerwiec/grudzień 2011R.

Kurs „Operator koparko – ładowarki" - 1 osoba

Kurs „Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym” - 4 osoby

Kurs „Opiekun osób starszych i dzieci” - 14 osób

Kurs „Prawo jazdy kat.C” - 1 osoba

Kurs „Księgowość z zastosowaniem praktycznych technik komputerowych” - 2 osoby

Kurs „Obsługa kas fiskalnych z elementami profesjonalnej sprzedaży” - 3 osoby

Kurs „Prawo jazdy kat. B” - 10 osób

Kurs „Fryzjer – Stylista” - 3 osoby

Kurs „Kucharz małej gastronomii” - 2 osoby

Kurs „Obsługa komputera w stopniu średniozaawansowanym” - 6 osób

Kurs „ABC przedsiębiorczości” - 12 osób

 

Wszystkim uczestnikom projektu GRATULUJEMY !!!

ZESPÓŁ PROJEKTOWY MOPS

 

II etap pracy psychologa

Email Drukuj PDF

Październik i listopad 2011r. zaoferował uczestnikom projektu Chwyć drugą szansę! kolejny, drugi etap wsparcia psychologicznego. Głównymi zagadnieniami omawianymi na zajęciach grupowych i indywidualnych były: pozytywne nastawienie do siebie, samoocena, asertywność, odkrycie własnych zasobów.Zajęcia z Panią psycholog cieszyły się dużym zainteresowaniem, wiele osób odczuło potrzebę indywidualnych konsultacji ze specjalistką prowadzącą zajęcia. Charakter warsztatowy spotkań umożliwił uczestnikom projektu wspólna integrację i odkrywanie nowych umiejętności w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Miło nam to słyszeć - realizatorzy.

 

Poradnictwo prawne dla uczestników projektu

Email Drukuj PDF

Na przełomie września i października 2011r. uczestnicy projektu "Chwyć drugą szansę!" skorzystali z poradnictwa prawnego. Zajęcia z zakresu prawa pracy, rodzinnego, spraw socjalnych, przepisów związanych z założeniem działalności gospodarczej miały służyć przywróceniu samodzielności życiowej uczestników naszego projektu, w tym powrocie na rynek pracy.

 

Wyjazd integracyjno - kulturalny

Email Drukuj PDF

W ramach zwiększenia integracji społecznej uczestników projektu oraz stworzenia możliwości obcowania z kulturą w dniu 19 sierpnia 2011r. odbył się jednodniowy wyjazd do Warszawy . W ramach harmonogramu zaplanowanego na ten dzień znalazł się spacer po Starym Mieście, Zwiedzanie Centrum nauki Kopernik oraz obejrzenie spektaklu w Teatrze Capitol. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z możliwości wspólnego przeżywania atrakcji zaplanowanych na ten dzień. My także jesteśmy zadowoleni – REALIZATORZY !!!

 


Strona 1 z 3