Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Projekt w 2012 roku

Uroczyste zakończenie projektu

Email Drukuj PDF

W dniu 18 grudnia 2012r. 21 uczestników projektu systemowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku odebrało z rąk Pani Dyrektor Agaty Kołakowskiej uroczyste certyfikaty świadczące o ich uczestnictwie w projekcie w 2012r.

Kolejny rok za nami - takimi słowami rozpoczęła spotkanie integracyjne kończące piątą, jubileuszową edycję realizacji projektu systemowego Dyrektor MOPS, podczas którego podsumowano działania z poszczególnych jego etapów. W trakcie spotkania Burmistrz Miasta Pułtusk - Pan Wojciech Dębski wielokrotnie podkreślał jak ważne w dobie rozgrywających się na naszych oczach transformacji ustrojowych jest pozyskiwanie funduszy unijnych i rozszerzanie dotychczasowej oferty pomocowej dla mieszkańców naszej gminy.Wystąpienie prelegentów wzbogaciła prezentacja multimedialna zawierająca opis działań dokonanych w ramach projektu przez pracowników Ośrodka, a także fotografie upamiętniające wszystkie wydarzenia mające miejsce w projekcie.

Spotkanie zakończył uroczysty poczęstunek, podczas którego znalazł się czas na osobiste refleksje i wspólne dzielenie się przeżyciami minionego roku. W celu podkreślenia świątecznego charakteru spotkania uczestnicy projektu otrzymali paczki świąteczne, które osobiście rozdał Święty Mikołaj.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM PROJEKTU GRATULUJEMY POMYŚLNEGO UKOŃCZENIA PROJEKTU  !!! GRATULUJEMY - REALIZATORZY

 

Szkolenia i kursy trwają

Email Drukuj PDF

Uczestnicy projektu nadal podnoszą swoje kwalifikacje na kursach zawodowych organizowanych przez profesjonalne jednostki szkolące w ramach projektu systemowego pn.: "Chwyć drugą szansę!" (POKL.07.01.01-14-084/12). I tak:

W dniach 18.09.2012r. - 15.10.2012r. odbył się kurs "Masaż I stopnia o profilu rozszerzonym" w którym udział wzięła 1 uczestniczka projektu.

30 października 2012r. zakończył się kurs "Prawo jazdy kat. B" dla 6 osób, który był kontynuacją ukończonego wcześniej "Przedstawiciela handlowego" (30.07.2012 - 07.08.2012).

W listopadzie 2012r. 1 uczestniczka projektu zdobyła umiejętności przydatne w pełnieniu funkcji "Sekretarki".

Cykl szkoleń zakończył listopadowy kurs na "Opiekuna osób starszych i dzieci", który zgromadził aż 11 chętnych uczestników projektu.

 

Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy pomyślnego ukończenia kursów i szkoleń zawodowych.

 

Szef kuchni - pilnie poszukiwany

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym tj. 4 października 2012r. trzy osoby uczestniczące w projekcie MOPS w Pułtusku pn.: "Chwyć drugą szansę!" rozpoczęły kurs zawodowy "Kucharz małej gastronomii". Podobno istnieje teza, że mężczyźni mają większe predyspozycje do zawodu kucharza ze względu na lepszą od kobiet umiejętność dobierania walorów smakowych ??? Będzie okazja to zweryfikować Puszcza oczko, gdyż do uczestnictwa w ww. kursie zgłosił się jeden mężczyzna. Wszystkim uczestnikom szkolenia życzymy owocnej pracy i uzyskania bardzo przydatnych umiejętności w życiu zawodowym jak i codziennym.

 

Podnoszenie kwalifikacji

Email Drukuj PDF

Kolejnym kursem zawodowym podnoszącym kwalifikacje uczestników projektu systemowego pn.: "Chwyć drugą szansę!" jest "Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych". Szkolenie to cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż na lokalnym rynku istnieje wiele miejsc pracy dla osób posiadających umiejętność obsługiwania się kasą fiskalną. Przez miesiąc 7 osób nabędzie nowe kwalifikacje i stanie się atrakcyjnymi dla pracodawców.

 

Przyszłe fryzjerki rozpoczęły szkolenie

Email Drukuj PDF

W dniu 5 sierpnia 2012r. dwie uczestniczki projektu systemowego "Chwyć drugą szansę!" rozpoczęły naukę przygotowującą do zawodu FRYZJERA. Dziewczęta w trakcie trwania kursu przejdą przez niezliczone ilości wiadomości z zakresu strzyżenia, modelowania, pielęgnacji i stylizacji fryzur odpowiadających na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku i podążających za nowoczesnymi trędami w modzie. Życzymy powodzenia i jednocześnie wyobraźni w tworzeniu i stylizacji modnych fryzur.

Zespół projektowy MOPS.

 


Strona 1 z 3