Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Artykuły dot. projektu realizowanego w 2010r.

Zakończenie trzeciej edycji projektu !

Email Drukuj PDF

W dniu 17 grudnia 2010r. na uroczystej KONFERENCJI podsumowaliśmy realizację projektu systemowego pn.: "Chwyć drugą szansę!" (POKL.07.01.01-14-121/10). W spotkaniu udział wzięli uczestnicy naszego projektu, pracownicy tut. Ośrodka z Panią Agatą Kołakowską - dyrektor na czele, a także zacni goście, a wśród nich min.: zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk - Pan Zenon Kowalewski, z rąk którego uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa z życzeniami wytrwałości i powodzenia na drodze rozwoju i poszukiwania pracy zarobkowej.
Zdjęcia z 2010r.

Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz finansowemu wsparciu władz Gminy już po raz trzeci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku mógł przedstawić ofertę klientom Ośrodka, której nie było dotychczas w katalogu proponowanej pomocy.

W roku 2010 celem głównym projektu było zwiększenie szans na rynku pracy bezrobotnych kobiet i mężczyzn korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, zagrożonych wykluczeniem społecznym. W projekcie wzięło udział 21 osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, zagrożonych wykluczeniem społecznym.   W ramach zawartych kontraktów socjalnych zapewniono uczestnikom wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe, a także udzielono niezbędnego wsparcia finansowego na zaspokojenie potrzeb związanych z realizacją projektu. Zorganizowano również kursy zawodowe dla uczestników projektu, które miały zwiększyć ich potencjał zawodowy aby stali się bardziej atrakcyjni dla pracodawców i być może na zawsze uniezależnili swoją egzystencję od systematycznej pomocy finansowej naszego Ośrodka.

Pozytywne doświadczenie trzech lat realizacji projektu napędza nas do dalszej pracy  i utwierdza w przekonaniu, że warto aplikować o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego by skutecznie działać na rzecz mieszkańców naszej gminy – podsumowała spotkanie Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku – Pani Agata Kołakowska.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Dodatkowe godziny jazdy dla przyszłych kierowców

Email Drukuj PDF

Na prośbę 5 uczestnikow projektu, którym nie powiodło się na pierwszym egzaminie na prawo jazdy kat. B, zorganizowano dodatkowe godziny jazd doszkalających. W nadziei na pomyślne wyniki egzaminu poprawkowego pracownicy socjalni naszego Ośrodka motywowali kandydatów na kierowców aby przykładali się do zorganizowanych dodatkowo zajęć praktycznych i wykorzystali ten czas jako bonus majacy przynieść pozytywne skutki.

 

Obsługa komputera - potrzebna rzecz

Email Drukuj PDF

Ostatnim kursem zawodowym, który udało nam się zorganizować w ramach projektu systemowego "Chwyć drugą szansę!" jest kurs "Podstawy obsługi komputera". Do 14 grudnia 2010r. uczestnicy naszego projektu poznają praktykę pracy przy komputerze, urządzeniu bez znajomości którego w dzisiejszych czasach, ani rusz. 8 osób wytrwale przebrnie przez Word, EXEL, Powerpoint, ażeby wreszcie wkroczyć w szeroki świat Internetu. Każdy z zainteresowaniem śledzi strony WWW w nadziei na znalezienie ciekawej oferty pracy. Nauka nie poszła w las, ukierunkowanie doradcy zawodowego można skonfrontować z rzeczywistym katalogiem ofert, i to na szerszym, ogólnopolskim rynku pracy.

 

Ostatnie zajęcia z psychologiem

Email Drukuj PDF

W listopadzie odbyły się zajęcia z psychologiem. Miały one na celu podsumowanie wszystkich etapów pracy specjalisty z uczestnikami projektu systemowego MOPS w Pułtusku. Pożegnanie było tym trudniejsze, gdyż nawet nie wiadomo kiedy zdążyły sie zawiązać przyjaźnie i zacieśnić relacje pomiędzy grupą a osobą prowadzącą zajęcia. W rodzinnej wręcz atmosferze dokonano ewaluacji z przeprowadzonych godzin warsztatów. Ci wszyscy, który przy rozpoczęciu projektu mieli jakiekolwiek obawy przed bliższym kontaktem z psychologiem, po doświadczeniach kilku miesięcy całkowicie zmienili zdanie. Cieszymy się bardzo i podzielamy ich zdanie. Widać widoczną zmianę w postawach uczestników projektu, którzy podczas jego trwania stali sie bardziej otwarci, odważnie podejmowaji coraz to nowe, stawiane przed nimi wyzwania, stali sie aktywni i samodzielni w wielu dziedzinach życia.

 

Kucharki w natarciu

Email Drukuj PDF

Wczorajszego dnia Zespół Projektowy uczestniczył w egzaminie kursu zawodowego "Kucharz małej gastronomii". 4 uczestniczki projektu MOPS zdecydowały po poszerzeniu posiadanej wiedzy z zakresu technik gotowania podczas szkolenia odbywajacego się w dniach 27 września do 13 października 2010r. Nasze Panie cierpliwie przebrnęły przez wszystkie etapy kursu, począwszy od lepienia pierogów w kuchni po savoir vivre dotyczący zachowania się przy stole oraz nakrycia go zgodnie z najnowszymi standardami. Na pamiątkę odbytego szkolenia uczestniczki otrzymały drobne upominki od gospodarzy restauracji w formie drewnianych narzędzi kuchennych do wykorzystania we własnej kuchni.

 


Strona 1 z 4